Produkty / Szkło


drzwi szklane

Drzwi szklane bezramowe


Jest to rozwiązanie bardzo popularne wśród naszych realizacji.
Otwór drzwiowy może zostać wykończony tynkiem lub płytkami kamiennymi zgodnie z upodobaniem klienta.
Drzwi montowane na łożysku obrotowym lub zawiasach bocznych posiadają funkcjonalność typowych drzwi w ościeżnicy. Ich zaletą jest większe światło przejścia, lekkość konstrukcji oraz konkurencyjna cena, a użycie zamka z klamką sprawia, że drzwi posiadają funkcjonalność standardowych drzwi w ościeżnicy. Natomiast przy samozamykaczu podłogowym można użyć tradycyjnej klamki z zamkiem lub pochwyt. Przy użyciu pochwytu drzwi działają wahadłowo, a samozamykacz utrzymuje je w pozycji zamkniętej.
Drzwi znajdują zastosowanie zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych jak i w biurach, gabinetach kosmetycznych, galeriach handlowych.

 

Drzwi szklane wahadłowe


Rozwiązanie szczególnie doceniane w miejscach o dużym przepływie osób ,np: w galeriach handlowych, sklepach, biurach, restauracjach, bankach, a także w domach prywatnych jako odgrodzenie wiatrołapów od części mieszkalnych. Ze względu na brak ościeżnic i samodomyk są bardzo wygodnym rozwiązaniem w każdym wnętrzu. Samozamykacz umieszczony w podłodze posiada estetyczne wykończenie wykonane ze stali nierdzewnej, a brak ościeżnicy nadaje lekkość konstrukcji oraz szerokie światło przejścia.


Drzwi szklane przesuwne


Drzwi przesuwne pozwalają na uzyskanie lepszej ergonomii wnętrz. Doskonale nadają się do małych pomieszczeń, gdzie drzwi tradycyjne mogą powodować problemy komunikacyjne. Brak torów na podłodze sprawia, że są to systemy bardzo wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach. Oprócz tradycyjnego systemu montażu nad nadprożem, można zamykać taki system poprzez dostawienie ścianek i stosowanie ościeżnic. Dzięki temu drzwi chowają się pomiędzy ściany. Innym zastosowaniem systemu jest montaż bezpośrednio do sufitu. System przesuwny do drzwi szklanych posiada bardzo duży udźwig, przez co można montować duże formatki szklane będące wręcz mobilnymi szklanymi ścianami.